Войти Регистрация

Дизайн
Автор: Юлія Купріна

Мода з ускладненнями

Мистецтво аксесуарів від Костянтина Кофти

design1/2015/03/18/moda-z-uskladnennyami/

Дизайнер Костянтин Кофта – гуру в питаннях аксесуарів. Його взуття і сумки насичені філософією, це радше арт-об’єкти,…

Дизайнер Костянтин Кофта – гуру в питаннях аксесуарів. Його взуття і сумки насичені філософією, це радше арт-об’єкти, ніж повсякденні речі. Кожна річ від бренду Kofta існує не більше, ніж у п’яти одиницях. Саме стільки разів він повторює певну форму черевиків або наплічника. «Я створюю мистецтво», – пояснює унікальність своїх робіт дизайнер.

Аксессуари від Костянтина Кофти

"Я почуваюся радше художником, ніж дизайнером. Адже я не зіставляю свої вироби з формами людського тіла, не намагаюся зробити ці вироби зручними і комфортними, бо не бачу в цьому необхідності. 

Основою індустрії моди є ремесло. Однак не можна стверджувати, що ремесло й виробництво важливіші за креативний процес чи навпаки. Результат дає все в комплексі – інакше ніяк.

Мої роботи мовлять про індивідуальність, про те, що настав час унікальності та особистого підходу в усьому – в тому, що ми їмо, робимо або носимо. Ми створені такими різними за формами, кольорами і світоглядами не для того, щоб вдягатися однаково. 

Я вірю лише у власне уявлення про світ, його закони та особливості. 

У контексті європейської моди я себе позиціоную як бренд, що створює повсякденне і функціональне мистецтво"

Аксессуари від Костянтина Кофти

Аксессуари від Костянтина Кофти

Спочатку він творив для себе: фарбував шкіряні куртки і переробляв під себе черевики, які знаходив на блошиних ринках. Вивчати фактуру шкіри і змінювати форму зроблених із неї речей виявилося захоплюючим заняттям. І Костянтин, за плечима котрого вже було навчання в лондонському Central Saint Martins College, замислився про власний бренд. Першу капсульну колекцію дизайнер показав у Києві в 2010 році. Ще кілька підбірок взуття і сумок розробив у колабораціях з концепт-сторами The One і Pure. Зараз його бренд може пишатися сімома повноцінними колекціями, речі з яких продаються у Лондоні, Відні, Цюриху,
Нью-Йорку та інших містах світу. 

Аксессуари від Костянтина Кофти

Аксессуари від Костянтина Кофти

Однак за комерційним успіхом Костянтин не женеться – він і досі створює мистецтво. Змінюються хіба що джерела натхнення. У перших колекціях «Народження» й «Обійми» він вивчав природу людських стосунків, створював сюрреалістичні наплічники, на яких проступали обриси хребта, а також сумки із рельєфами у формі долонь і облич.

Аксессуари від Костянтина Кофти

Аксессуари від Костянтина Кофти

Потім звернувся до природи – і в колекціях «Виснаження» та «Коріння» з’явилися речі, що за фактурою нагадували кору дерев і каміння. Зараз Кофту захоплює філософія й фізика. Пояснюючи свої творчі задуми, він цитує Платона і Пруста. А наплічники, клатчі та черевики з його колекцій «Платонові тіла» та «Інерція» мають складні геометричні форми, що поєднуються з мінімалістичною колірною гамою. Речі стають усе ближчими до предметного дизайну, ніж до моди. Та незмінно залишаються мистецтвом.

www.kofta.com.ua

Теги:
модаукраинский дизайн

Комментарии (0)

Добавление комментариев закрыто.