Войти Регистрация

Дизайн
Автор: Надія Шейкіна

Суворий ідеалізм

Речі, з яких складається образ Made in Ukraine

design1/2015/03/18/suvorij-іdealіzm/

Окинувши оком найцікавіше з того, що створили українські дизайнери останнім часом, найперше помічаєш цілковиту відсутність…

Окинувши оком найцікавіше з того, що створили українські дизайнери останнім часом, найперше помічаєш цілковиту відсутність яскравих барв. Білий, чорний, графітний кольори, відтінки світлої деревини – та й по всьому. Тож пропонуємо добірку стриманих, утім не безбарвних, робіт, в якій домінантами стали ідея, матеріал та якість.

Культурна взаємодія

Текстиль ручної роботи від компанії Vandra Rugs високо оцінений по всьому світу. На провідних дизайнерських виставках біля стендів цього бренду завжди людно. Виготовлені за давніми технологіями на традиційних станках, килими не лише бережуть тепло рук майстринь, а й синтезують одразу дві ткацькі традиції – шведську й українську. Одна з останніх колекцій Vandra Rugs із використанням вовни присвячена Карпатським горам. Стримана палітра, складне й вигадливе плетення, комфортна на дотик фактура – від цих килимів іде позитивна енергетика.

Килим Vandra Rugs

Мій маленький друг

Дизайнер не буває самотнім, у крайньому разі він власноруч створює предмети, в компанії яких, наче з давніми друзями – зручно, тепло, по-домашньому. Саме таке маленьке диво вигадала львівська дизайнерка Андріана Чуніс і назвала його відповідно – Piccolo (так звучить «маленький» по-італійськи). Заокруглений плафон зроблений із дерева, у конструкції каркасу використано метал. Усе сукупно утворює багатофункціональний світильник, котрий випромінює доброзичливість.

Світильник Piccolo, дизайн Андріана Чуніс

Який номер?

Дизайн-студія Object №з Києва пропагує прості істини: мінімум дизайну та використання «чесних» матеріалів. Оперуючи цим інструментарієм, не так просто створити щось нове та впізнаване. Без додавання душі й творчої енергії в жодному разі не обійтися, і команда Object № добре це розуміє. Сьогодні на рахунку колективу стільці різних категорій і призначення, а також авторські аксесуари на кшталт наплічників і нотатників.

Стільці від Object №3

Своє печиво

Дніпропетровський колектив Svoya Studio, який займається проектуванням, дизайном і декоруванням, майстерно працює з матеріалами. Поєднання дерева, бетону та сталі в їхніх витворах доречне й вишукане. Не бракує також іронічності та прагнення концептуально осмислювати звичні форми та образи. Наприклад, декоративна бетонна плитка Dokavi нагадує печиво, втілене у виразній брутальній стилістиці.

Плитка Dokavi, дизайн Svoya Studio

Інформаційна дієта

Сьогодні людина фактично не віддільна від своїх гаджетів. Коли переглядає новини – п’є каву, а коли відправляє електронний лист – встигає дожувати канапку. Споживання інформації стало такою ж тривіальною звичкою, як і споживання їжі. До подібних проблем привертає нашу увагу львівське дизайн-бюро «Хочу раю», створивши модель Feedback. Це стіл, на поверхні якого передбачено рельєфні заглиблення для посуду та столових приборів. Цей багатозначний образ спонукає замислитися, які повідомлення ми «їмо».

Стіл Feedback, дизайн "Хочу раю"

Світла смуга в житті

Проста прямокутна форма світильника Block Lamp від київської Line Studio має низку беззаперечних функціональних переваг. Таку ілюмінацію зручно поставити на полиці серед книг, покласти на стос журналів або прилаштувати в самісінький кут робочого стола. Лаконічний фанерний корпус із вмонтованою Led стрічкою – приклад досконалої форми, що відповідає функції.

Світильник Block Lamp, дизайн Line Studio

Базові потреби

Київська компанія Fild на чолі з дизайнером Денисом Вахрамеєвим розпочала випуск власної лінії предметів інтер’єру ще минулого року. Основна максима бренду – стримана й функціональна форма, втілена в натуральних матеріалах. Табурет S02 Stool складається з металевого базису, пофарбованого в білий, та дерев’яного сидіння. Бокові отвори – конструктивна особливість моделі – дозволяють використовувати її як сховище для журналів.

Табурет S02 Stool, дизайн Fild

Вічне життя гарантуємо

Саме такий слоган у меблів ручної роботи Wonderwood / Easy Table від київської компанії Normawood. Коли за справу беруться професіонали галузі стабільної деревини, результат відповідний. Секрет привабливості столів – у простих і надійних формах, традиційних технологіях обробки деревини та використанні матеріалів виняткової якості.

Меблі Wonderwood / Easy Table, дизайн Normawood

Вагоме світло

Київський дизайнер Олександр Коваль, розробляючи світильники C-light, вдався до трендового матеріалу – бетону. Лаконічні моделі циліндричної форми немов просяться у просторий інтер’єр лофтової стилістики. Окремої уваги варта фактурна брутальна поверхня плафонів, вага яких – півтора кілограми кожен.

Світильник C-light, дизайн Олександр Коваль

Лігво мізантропа

Учасники команди київського дизайн-бюро Odesd2 попри молодий вік, встигли зарекомендувати себе професіоналами найвищого рівня. Їхні меблі напрочуд якісні та продумані. До того ж дизайнери працюють не покладаючи рук: нові об’єкти з’являються чи не щомісяця. Один з останніх – високе крісло V1. Завдяки округло вигнутій спинці, воно з трьох сторін відгороджує людину від суєти, формуючи особистий простір, вільний від сторонніх зазіхань. Зовні модель оздоблена алюмінієвим листом. На внутрішній поверхні використано повсть як матеріал, що створює комфортну звукоізоляцію. Для багатьох сьогодні можливість усамітнитись є жаданою розкішшю. Хто, як не дизайнери, здатні подарувати цю радість сучасній людині.

Крісло V1, дизайн Odesd2

Теги:
мебельдекорсветукраинский дизайн

Комментарии (0)

Добавление комментариев закрыто.