Войти Регистрация

Дизайн
Автор: Ганна Кислицька

Біржа ідей. Український проект

8 дизайнерів та 8 виробників, приклади проектів та діалогів. Деякі з них завершилися співпрацею.

design1/2015/08/04/birja-idei/

Є думка, що український дизайн існує переважно в концептах, бо вітчизняні виробники не зацікавлені в його реалізації…

Є думка, що український дизайн існує переважно в концептах, бо вітчизняні виробники не зацікавлені в його реалізації і не готові до діалогу з дизайнерами. Також є думка, що іноземні бренди оминають український дизайн, бо упереджені щодо предметів з «не дизайнерських» країн. Насправді потрібно лише створити умови для зустрічі сторін.

Колонка AeroTwist

Виробляє Jarre Technologies

Колонка AeroTwist, дизайн Катерина Соколова

 

Катерина Соколова, Дизайнер Катерина Соколова
дизайнер

Опублікований на Behance концепт bluetooth-гарнітури Drop сподобався користувачам сайту та почав гуляти інтернетом, аж доки не потрапив у поле зору засновників компанії Jarre Technologies. Спеціально для компанії я створила AeroTwist, проект виграв у конкурсі Red Dot Design Award у номінації Product Design. AeroTwist – це bluetooth-колонка у формі бублика, який можна почепити на сумку або носити як браслет.

 
Коментар виробника:

Роланд Кавіль (на фото справа), 
засновник та управляючий партнер компанії Jarre Technologies:

Роланд Кавіль,  засновник та управляючий партнер компанії Jarre Technologies«Jarre Technologies – молода й невелика компанія, ми не конкуренти таким гігантам, як Sony чи Samsung. Тому ми не беремося за виготовлення звичайних продуктів. Аби виділятись на ринку та зацікавити роздрібних покупців, нам потрібне щось інше, оригінальне. Саме тому нам подобаються такі продукти, як AeroSkull та AeroBull. AeroTwist – це просто геніальна ідея: ви можете крутити його, чіпляти на сумку. Молодь любить демонструвати свої гаджети, а AeroTwist може стати частиною іміджу. Цей динамік вирізняється серед інших, і саме тому ми обрали його для виробництва».

Лампа Geometric Lamp

Очікує на виробника

Geometric Lamp, дизайн Мар'ян Івасик

Дизайнер Марьян Ивасык

 

Мар’ян Івасик,
дизайнер

Геометрія – це наука, що вивчає просторові форми, відносини і їхні узагальнення. А світильник львів’янина Мар’яна Івасика Geometric Lamp – це предмет, що втілює любов дизайнера до цієї науки. Металевий куб розкреслено на геометричні фігури, які створюють відповідні візерунки на стінах. За задумом дизайнера, ця модель буде особливо доречна в інтер’єрі громадського закладу.
 
Коментар виробника:

Ігор Новокщенов, 
генеральний директор компанії «SIRIUS»:

Ігор Новокщенов, генеральний директор компанії "SIRIUS":

«Робота Мар’яна Івасюка за дизайном дуже близька до того, що ми бачимо на виставках у Парижі, Стокгольмі та Мілані. Український дизайн поступово змінюється у бік практичності, і це дійсно тішить. Нажаль, більшість дизайнерів, прагнучи надати інтер’єрам індивідуальності за допомогою авторських світильників власної розробки і виконання, зрештою стикаються з відсутністю виробничої бази для реалізації своїх ідей в Україні. „SIRIUS“ надає унікальні можливості дизайнерам, об’єднуючи їх ідеї з виробничими можливостями, технологіями та досвідом наших партнерів – європейських виробників. У проведеному компанією конкурсі „Світла ідея“ ми спонукали учасників замислитися над дизайном світильника не тільки з естетичної точки зору, а й врахувати технічні можливості виробництва та подальше використання. У результаті нам вдалося запустити у виробництво світильники переможців конкурсу на італійській фабриці Arte di Murano. Гадаю, якби ця робота Мар’яна була представлена на нашому конкурсі, українські колеги і закордонні виробники приділили б їй належну увагу».

Пуф-трансформер Booklet

Виробляє Milano Bedding

Пуф-трансформер Booklet, дзайн Ірина Белан

Ірина Белан, Дизайнерка Ірина Белан
дизайнер

Пуф-трансформер Booklet українська дизайнерка придумала, спостерігаючи за дитячими іграми, точніше за їхніми результатами – порваними книжками. Вона створила ескіз «книжки», що перетворюється на софу, пуф чи двоспальне ліжко, при цьому частини завжди залишаються поєднані між собою, і відіслала до італійської компанії. Тоді їй і на думку не спало, що ось так «з вулиці» надсилати роботу до меблевого гіганта – вкрай відповідальна, а швидше за все марна справа. Це незнання зіграло свою роль: італійці обрали саме Booklet, і тепер він – частина колекції відомої компанії.

 
Коментар виробника:

Роберто Де Лоренцо,
голова талійської компанії Milano Bedding:

Роберто Де Лоренцо, голова талійської компанії Milano Bedding«Milano Bedding не має і ніколи не мала жодних упереджень стосовно роботи з молодими дизайнерами. Єдиний критерій відбору – якість проекту. Навіть якщо це лише концепт, просто малюнок предмету, ми й у ньому вже бачимо, наскільки ідея продумана і завершена. І лише так обираємо ідеї, не зважаючи на імена чи досвід. На той момент, коли Ірина надіслала свої роботи, ми саме шукали предмети для розширення нашої лінійки меблів-трансформерів. Booklet відповідав усім нашим вимогам: інноваційний, модний, прості лінії, неперевершена геометрія та гра форм. Річ пропонує несподівані рішення, обігрує простір, водночас залишаючись у центрі уваги, має невеликий розмір та вагу через відсутність каркасу, може бути використана у приміщенні й надворі, до того ж легко перетворюється на односпальне чи двоспальне ліжко. Такі речі завжди будуть цікавити виробників, вони приречені на успіх».

Стіл Olly

Очікує на виробника

Стол Olly, дизайн Павел Ветров

Павло Вєтров,Дизайнер Павло Вєтров
дизайнер

Письмовий стіл Ollly українського дизайнера Павла Вєтрова переміг у номінації Design Concept на Red Dot Award 2015. Ollly поєднує в собі традиційний дерев’яний письмовий стіл з шухлядами та сучасну робочу поверхню, пристосовану під гаджети. Схожий на темний екран планшету, теку для секретних матеріалів та дошку для малювання одночасно, Ollly рішуче вирізняється серед безхарактерних офісних столів.

 
Коментар виробника:

Олексій Сітар,
заступник директора напрямку «Меблі для дому та офісу» компанії Merx

Олексій Сітар, заступник директора напрямку «Меблі для дому та офісу» компанії Merx«Останнім часом в країні багато що змінилося. Люди, що займають „кабінети“, теж. Вони стали молодшими, у них європейський погляд на життя і на роботу. Змінюються люди в офісах – змінюються самі офіси, меблі, дизайн. Місце важких і претензійних меблів зайняли сучасні, лаконічні і водночас оригінальні предмети інтер’єру. Стіл Ollly саме такий. Та й міжнародна премія – вагомий аргумент на його користь. Нагороди – це підтвердження того, що річ цікава і потенційно популярна. Ollly відповідає сьогоднішнім потребам українського ринку, і ми готові розглядати можливість його виробництва. Однак він виглядає як елемент серії, щоб його просувати і продавати, необхідне «оточення»: полиці, шафи. Також з концепту не зовсім зрозуміло, як буде реалізовано відведення дротів для підключення до електромережі і комунікацій».

Меблі Sunny

Вироблятиме компанія Formabilio

Меблі Sunny, дизайн Дмитро Козіненко

Дмитро Козіненко, Дизайнер Дмитро Козіненко
дизайнер

Дмитро Козіненко посів перше місце на міжнародному конкурсі концептів, який щорічно влаштовує італійська компанія Formabilio, представивши проект Sunny – серію столів, поличок та шаф з «тінню». Розташовані на підлозі чи стіні, предмети створюють «гру світла», ніби сонячне проміння лине крізь вікно у кімнату. Саме так дизайнер втілив у своєму проекті цьогорічну ідею конкурсу – «протилежності». Проект буде реалізований італійською компанією та продаватиметься в інтернет-магазині Formabilio.

 
Коментар виробника:

Марія Грація Андалі та Андреа Карбоне,
співзасновники компанії Formabilio

Марія Грація Андалі та Андреа Карбоне,  співзасновники компанії Formabilio«Ми вирішили нагородити проект, що найкраще ілюструє невагому текстуру тіні, адже саме протилежності, світло та пітьма – тема конкурсу цього року. Проект українського дизайнера відповідає уявленню нашої компанії про якісний та завершений дизайн: м’які, але рішучі лінії, ретельно продумані деталі. Обираючи переможця, ми завжди оглядаємось: чи пасуватиме цей новий проект до інших проектів, чи має він щось, аби збагатити історію дизайну, зробити її яскравішою та цікавішою, колись стати поруч з предметами, що мають високе звання „ікони дизайну“».

Годинник Klipp

Вироблятиме компанія Zavod 

Годинник Klipp, дизайн Максим Войтенко

Максим Войтенко, Дизайнер Максим Войтенко
дизайнер, співзасновник Line Studio

Настінний годинник Klipp,схожий на скріпку чи галочку в анкеті, – вінець лаконічності. Його конструкція дуже проста: кварцовий механізм у серцевині з нержавіючої сталі та дві стрілки зі сталевого пруту. Мабуть саме ця простота та ще кольорові рішення, які дозволяють вписати годинник у будь-який інтер’єр, – рецепт його успіху. Klipp вже беруться запустити у серійне виробни- цтво наші українські годинникарі – компанія Zavod.

 

Коментар виробника:

Андрій Кравчук,
директор компанії Zavod:

Андрій Кравчук,  директор компанії Zavod:

 «Підтримувати українських дизайнерів, популяризувати та допомагати розвитку промислового дизайну в Україні – місія Zavod. Це те, заради чого ми, власне, й створили свій бізнес. Коли ми обирали Klipp, нами керували патріотичні почуття. Але є й інші не менш важливі причини. Виробництво власних годинників під брендом Zavod було і залишається головною метою компанії, нашою заповітною мрією. І тому ми уважно стежимо за творчістю українських дизайнерів, особливо годинникарів. Так ми й знайшли роботу Максима. Klipp – дійсно крутий концепт, він одразу впадає в око: простий, мінімалістичний, функціональний і такий скандинавський. Цей стиль і культура популярні в усьому світі, у тому числі в України. Такий годинник сподобається дизайнерам інтер’єрів, багато з яких створюють приміщення в цьому стилі і готові комплектувати свої проекти роботами українських предметників».

 
Стілець Archichair

Очікує на виробника

Стілець Archichair, дизайн Дмитро Коваль 

Дмитро Коваль,Дизайнер Дмитро Коваль
дизайнер

Стілець Archichair – концепт, на який дизайнера надихнули міські пейзажі та хмарочоси у тумані. За задумом автора, геометрична конструкція, що й справді схожа на будинок, може бути виконана зі шпонованої або фарбованої фанери. Archichair входить до колекції концептів дизайнера «Архітектурні меблі».

 

Коментар експерта:

Юрій Котенко,
керівник напрямків поставки та продажу компанії «Ліга-Нова»:

Юрій Котенко,  керівник напрямків поставки та продажу компанії «Ліга-Нова»:"Стілець Archichair досить громіздкий та об’ємний, його буде дорого транспортувати, а це може знизити комерційний інтерес до нього з боку виробників та реалізаторів. Як спеціаліст, що відповідає за продажі, я вважаю, що Archichair має небагато шансів стати масовим продуктом через свою форму, габарити і нефункціональність. Стілець Archichair є скоріше арт-об’єктом, аніж предметом меблів для довгого комфортного відпочинку або роботи. Для наших салонів ми відбираємо більш класичні варіанти. На мою думку, успішнішими є моделі меблів із плавними вигнутими формами, що повторюють контури людського тіла".

Bluetooth-динаміка Xcube

Очікує на виробника

Bluetooth-динаміка Xcube, дизайн Михайло Саморіз

 

Михайло Саморіз,Дизайнер Михайло Саморіз
дизайнер, засновник Umbra design studio

Концепт bluetooth-динаміка Xcube розроблено для найвибагливіших меломанів. За задумом дизайнера пристрій забезпечуватиме об’ємне звучання на 360 градусів навколо колонки, звук спрямовується у шести різних напрямках. Геометрична форма пристрою нагадує головоломку. Xcube можна ставити під різними кутами або підвішувати.

 
Коментар експерта:

Олександр Нестеренко, 
 директор бюро промдизайну «Арт-Кб»:

Олександр Нестеренко, директор бюро промдизайну «Арт-Кб»"На ринку є продукти, що мають один чи два динаміки, які спрямовують звук по колу, як Xcube. А ось система з шістьма динаміками виглядає доволі громіздко. Така кількість динаміків не виправдана функціонально. Проте якщо встановити різні типи динаміків, це надасть пристрою особливого звучання. В такому разі конструктивне, функціональне рішення та дизайн створять цілісний образ. Xcube цілком можна реалізувати, хоча це і не найкраща розробка з точки зору технології. Найпростіше було б виготовити динамік з листового металу. Тоді корпус матиме необхідну для такого концепту жорсткість. Вочевидь, потрібен буде «скелет», можливо, внутрішня оббивка для покращення якості звуку. Тож реальний продукт виглядатиме дещо інакше, ніж на зображенні, та й уникнути помітних швів або з’єднань не вдасться. В цілому можу сказати, що пристрій вийде доволі складним в плані конструктиву і достатньо дорогим у виготовленні".

 

Теги:
мебельукраинский дизайнтехника

Комментарии (0)

Добавление комментариев закрыто.