Войти Регистрация

Дизайн
Автор: Редакція

Годі скиглити!

Годі скиглити!

design1/2015/08/19/godі-skigliti!/

«Нічого не вийде!» – кричать песимісти. В Україні немає дизайну, лише рецикльовані ідеї попередників та куці імітації…

«Нічого не вийде!» – кричать песимісти. В Україні немає дизайну, лише рецикльовані ідеї попередників та куці імітації культових виробів західних колег. Якщо з’явиться гідна ідея, ніхто з виробників не візьметься її втілювати, бо не знає як. Отже авторові в найліпшому випадку дістанеться премія Red Dot Concept, а в найгіршому – забуття. «Це логічно», – впевнені песимісти, бо в Україні нема дизайнерської освіти. А звідки їй бути, якщо у всьому світі криза освіти? України нема й не буде на світовій мапі дизайну, вважають зневірені.

Насправді все не так. Не станемо вас переконувати, що індустрія дизайну працює як годинник. Але ж паростки мають здоровий вигляд. Італійські фабрики Linea Cali та Giusti виготовляють ручки українських дизайнерів, які перемагають у конкурсах компанії Modus. Ще один тамтешній виробник Milano Bedding нещодавно включив до своєї колекції пуф-трансформер Booklet українскої дизайнерки Ірини Белан.

Тепер песимісти спитають, чому українські компанії не підтримують вітчизняних дизайнерів. Зачекайте, зараз усе буде! Виробник годинників Zavod із хвилини на хвилину запустить у серійне виробництво настінний Klipp Максима Войтенка.

Не вистачає освіти? У новій київській урбаністичній школі CANactions викладатимуть іноземні фахівці з навичками роботи в актуальних умовах. А Юрій Кайгородцев за шість днів навчить вас працювати за методикою Захі Хадід. Понад півсотні українських студентів навчаються в School of Form (SOF) у Познані, яка надає принципово нову освіту. Насильницьку передачу застарілого досвіду замінено коучінгом, що дозволяє розвинути природну пристрасть і талант. Співзасновниця SOF Сюзанна Скальска, найвпливовіший у світі тренд-аналітик після Лі Еделькорт, у захваті від українських студентів. Адже актуальна в наші часи «східноєвропейська ментальність» – практична, націлена на виживання і здатна зробити все з нічого – в українців виражена навіть яскравіше, ніж у поляків. Наша ментальність актуальна. А найкраща новина полягає в тому, що тепер у нас із вами є спеціальна платформа, де автори ідей та виробники можуть ділитися будь-якими досягненнями та проблемами. Надсилайте все сюди: salon@salon.com.ua. Ми також чули від песимістів, що українські журнали про дизайн читати неможливо та й немає сенсу. Годі скиглити!

Теги:
слово редактора

Комментарии (0)

Добавление комментариев закрыто.