Войти Регистрация

Дизайн
Автор: журнал "Український проект. САЛОН"

Від редакції

Від редакції

design1/2015/12/22/vіd-redakczії/

Зазвичай ми розділяємо дизайн на український та «світовий». Втім, не тільки дизайн, але мова зараз саме про нього.…

Зазвичай ми розділяємо дизайн на український та «світовий». Втім, не тільки дизайн, але мова зараз саме про нього. Наш, український дизайн існує на особливих умовах, і ставлення до нього особливе. Тут існують два варіанти: або ми дивимося на нього поблажливо, як на улюблене, але не зовсім здорове дитя – або, навпаки, піддаємо ніщивній тотальній критиці, відпрацьовуючи по максимуму наш спільний комплекс меншовартості. Обидва підходи неприйнятні, якщо ми хочемо, щоб наш дизайн розвивався.

Отже, існує єдиний простір дизайну, і все, що відбувається - відбувається або в ньому, або не відбувається взагалі. Буває, що треба суто організаційно допомогти українському дизайну потрапити в цей простір, – і тоді енергійні жінки створюють тут місцеві філії впливових міжнародних дизайн-товариств, або наші дизайнери знаходять можливості, щоб показати свої речі всьому світу за допомогою kikstarter.

Але технічні перешкоди, хоч якими б вони не здавалися нездоланними, – це дрібниці. Щоб дійсно увійти в світовий дизайн-простір, набагато важливіше повсякчасно перевіряти, контролювати, питати себе: в чому особливість і водночас глобальність українського дизайну, що в нас спільного з іншими, і чим ми відрізняємось. Розуміння власної ідентичності – це постійний процес, який треба повсякчасно коригувати, зокрема, за допомогою спроби знайти своє місце серед найближчих сусідів-слов`ян.

Шлях до світового дизайну – це, багато в чому, шлях до себе. До розуміння того, хто ми, звідки, та куди ми йдемо.

Теги:
слово редактора []

Комментарии (0)

Добавление комментариев закрыто.