Войти Регистрация

Интерьер
Автор: Владислава Буркат

Реінкарнація в лофт

Тапас-бар від Kleydesign у сторічномуо будинку

interior1/2015/08/17/reіnkarnaczіya-v-loft/

Створити ресторан-лофт легко, вважає дехто: фарбуєш цегляні стіни, ставиш меблі з палет і металу, лишаєш дроти…

Створити ресторан-лофт легко, вважає дехто: фарбуєш цегляні стіни, ставиш меблі з палет і металу, лишаєш дроти наголо. Насправді ж, щоб отримати стильний заклад, а не чепурний підвал, треба докласти неабияких зусиль.

Ірині Міллер та Йові Ягер (Kleydesign) довелося понад півроку витратити на відновлення першого поверху історичного будинку (1914) навпроти парку Шевченка, аби влаштувати там Bottega Wine and Tapas. Точніше, йшлося не про перший поверх, а про підвал: через просідання ґрунту повноцінний поверх висотою 3,5 метра частково опинився під землею. Історію захотілося зберегти і підкреслити.

«Приміщення було в жахливому стані: сморід старої каналізації, без підлоги, але з цегляними стінами і дерев’яною стелею, що були наче навмисно створені для майбутнього лофту», – згадує Йова.

В меню Bottega, як зрозуміло з повної назви закладу, вино та іспанські заїдки (тапаси). Однак у жодного з трьох власників, серед яких Захар Уманський, один з найдосвідченіших винних експертів України, навіть думки не було наповнювати ресторан національним колоритом: занадто банально. «Якщо проектуєш трамвайну зупинку, не робиш її у формі вагону», – погоджується Йова Ягер. Зали можна обійти по колу. Перший – для тих, хто зайшов випити та послухати музику, а другий, затишний, для їжі та спілкування. Щоб привести до ладу стіни, довелося окремо загладжувати й фарбувати кожну цеглину.

Стеля з дерев’яних балок була рихлою та не мала звукоізоляції, тому опорні металеві швелери залишили, а дерев’яну стелю відтворили, орієнтуючись на оригінал і згідно нормативів.

У другому залі побудували додаткову стіну для цінувальників вина. Над нею понад місяць працював художник-абстракціоніст Максим Казарін, щоб візуально зістарити її відповідно до інших. Доповнили «винний куточок» дивани та декоративний дерев’яний камін. Тут оселилися улюблені предмети власників: моторолер і картина.

Значну частину меблів за ескізами Kleydesign створила українська компанія Verdi, що підкупила дизайнерок увагою до деталей. Висоту столів в першому залі Йова називає «напівбарною» – 900 мм. Та й сама барна стійка неканонічна: нижча і ширша ніж зазвичай. Зроблена вона зі справжніх винних ящиків, які Захар Уманський прискіпливо збирав по всій Україні кілька місяців. Інші цікаві деталі, як-от подушки та килими, придбали на барахолках Києва та Бергамо. Verdi також були причетні до виготовлення деяких металевих світильників. Їх багато, але завдяки майстерному розташуванню в просторі вони створюють інтимну атмосферу для побачень та довірливу для перемовин. Жарові лампи, якими обладнані світильники, гарно видно з вулиці крізь вікна, тому не помітити Bottega неможливо.

Тапас-бар Bottega, дизайн Kleydesign

Тапас-бар Bottega, дизайн Kleydesign

Тапас-бар Bottega, дизайн Kleydesign

Тапас-бар Bottega, дизайн Kleydesign

Теги:
барукраинский дизайн

Комментарии (0)

Оставить комментарий