Войти Регистрация

Интерьер
Автор: Ганна Кислицька

Дизайн без кордонів

Очільниці представництва SBID в Україні Наталія Большакова та Юлія Данілова про те, чим саме буде займатися організація в Україні

Дизайн без кордонів

interior1/2015/12/23/dizajn-bez-kordonіv/

Магазин годинників, що переміг у категорії ретейл конкурсу SBID international awards 2015  Ще донедавна порівняння українських…

Магазин годинників, що переміг у категорії ретейл конкурсу SBID international awards 2015 

Ще донедавна порівняння українських дизайнерів інтер’єрів з європейськими колегами мало виключно теоретичний характер – адже легально працювати в Європі нашим співвітчизникам було майже неможливо. Та нещодавно в Україні з’явилося представництво SBID, організації, що опікується акредитацією дизайнерів інтер’єрів у Європі. Очільниці представництва Наталія Большакова та Юлія Данілова сподіваються, що його відкриття допоможе найкращим українським дизайнерам із самоідентифікацією на теренах світового дизайну

На сайті SBID написано, що це перше представництво компанії за межами Британії. Чому воно з’явилося саме в Україні, де національний дизайн лише починає формуватися?

Юлия Данилова

 

Юлія Данілова: У SBID кажуть: «перше представництво за межами Європи». У компанії є певний досвід створення представництв, але в Іспанії, у межах Євросоюзу. Для України і для SBID відкриття представництва у Києві є направду визначною подією і сталося це виключно завдяки нашій ініціативі та наполегливості.

Наталія Большакова: Насправді імена багатьох українських дизайнерів добре відомі за межами України. І вони в усьому світі на рівних конкурують з відомими закордонними дизайнерами, чи то з Італії, чи то з Голландії, чи то зі скандинавських країн. Цей факт підтверджують і міжнародні премії, перемоги в конкурсах, де журі має змогу оцінити проект об’єктивно, не звертаючи уваги на країну походження дизайну.

 

Чим саме займатиметься представництво SBID у нас?

Н. Б.: Перш за все, ми маємо намір організувати всеукраїнський конкурс для молодих дизайнерів, саме для Наталья Большаковапочатківців, для молоді. Аби дізнатися, на що здатна наша молодь, і найкращим дати можливість отримати нові знання. Для цього ми залучимо і ґранти, і можливості для стажування, і різні освітні програми, що діють у цій сфері. Завдяки підтримці SBID ми отримаємо вихід на британські університети і тамтешні освітні програми.

Ю. Д.: Тим часом ми продовжуємо діалог і з нашими міністерствами, адже інвестиції можна просити й у британців, але для проведення таких масштабних освітніх проектів гарантом має виступити держава. Тут мова йде навіть не про гроші, хоча це й надзвичайно важливо, а про принципову підтримку на державному рівні.

Насправді дуже шкода, що сектор дизайну та архітектури зовсім не підтриманий ні державними установами, ні українськими організаціями чи закордонними місіями. Тож наша мета – виступити ініціаторами співпраці та посередниками в діалозі між нашими міністерствами та вишами, британськими університетами та Британською Радою в Україні і врешті-решт знайти можливості для навчання найкращих дизайнерів – переможців конкурсу – у профільних вишах Британії.

Наступна наша мета ....

Далі про перспективи українського дизайну в Європі читайте у друкованому випуску "Український проект. САЛОН"

Теги:
SBID []

Комментарии (0)

Оставить комментарий