Войти Регистрация

Тренды
Автор: Анна Бандальер

Украинский дизайн-десант

Репортаж о выставке Poznan design days

trends1/2014/06/25/ukrainskij-dizajn-desant/

В начале июня в польском городе Познань прошли дебютные «Дни дизайна». Фестиваль, озаглавленные темой «Коммуникация»,…

В начале июня в польском городе Познань прошли дебютные «Дни дизайна». Фестиваль, озаглавленные темой «Коммуникация», посетили и дизайнеры из Украины, представившие общий проект с коллегами из России и Беларуси. Своими впечатлениями о выставке с нами поделился Виталик Кырылив, со-основатель львовского дизайн-бюро «Хочу раю».

Виталик Кырылив

Poznan design days – це подія формату швидше діалогу та пізнання. Тобто тут ви не знайдете величезних павільйонів, переповнених виробниками меблів, кухонь, освітлення чи чогось подібного, гучних презентацій, баєрів. Зате тут на вас чекає приємна атмосфера галерей, в яких представлені студентські роботи та прототипи молодих дизайнерів-практиків, цікаві діалоги та майстер-класи, взаємодія мистецтва та дизайну. Тут можна поспілкуватися з цікавими людьми і пізнати польський промдизайн зсередини.

 

Poznan design days

Відкрите і сучасне місто надихає, його динаміка стимулює до рішучих дій і втілення проектів, контрасти в архітектурі допомагають побачити, як цікаво може розвиватись середовище постсоціалістичного міста.

Poznan design days

Poznan design days

В рамках фестивалю куратор Ксенія Каневська зібрала цікавий та актуальний проект «Анатомія Європи. Україна. Білорусь. Росія». Сама його назва спонукає до сприйняття цих країн де-факто як частини Європи. Це спроба зрозуміти природу та особливість дизайну на пострадянському просторі, але в контексті власне європейської традиції та естетики.

Poznan design days

Poznan design days

У цьому проекті об'єднались дві експозиції – кераміки та українського предметного дизайну. Кераміка наповнена глибоким соціальним контекстом, часом іронією, сатирою. Свої вироби від кожної країни представляв один автор: Україну – Марія Волохова, Росію – Таня Клименко, Білорусь – Оля Горохова.

Poznan design days

Poznan design days

Предметку представляли тільки українські дизайнери, хоча не всім охочим вдалося потрапити на виставку у зв’язку з останніми подіями у країні. Участь брали дизайн-бюро Gizmo, Combinanta, Object №, «Хочу раю», Олександр Козинець, Андріана Чуніс, Катерина Соколова, Наталія Колпакова, Роман Демків, Юрій Цегла, Володимир Каралюс.

Poznan design days

Poznan design days

Загалом всі обєкти об’єднував аскетизм форми, простий та лаконічний дизайн.

Виставка викликала інтерес польських відвідувачів та отримала дуже хороші відгуки. Варто зазначити, що проект «Анатомія Європи» після Познані помандрував до ще одного польського міста – Вроцлава.

Poznan design days

Також у рамках PDD відбулася виставка-презентація всіх основних шкіл дизайну Польщі. Приємно здивувала якість роботи у вузах із прототипування. Вдалось відвідати одну із найцікавіших на сьогодні дизайн-шкіл у Польщі – School of Form, в якій також навчаються дизайнери з України.

Загалом фестиваль, який відбувався вперше, залишив дуже приємні враження, подарував цікаві та користні знайомства і, звичайно, натхнення для творчості. Тож рекомендую відвідати Poznan design days наступного року. 

Теги:
украинский дизайн

Комментарии (0)

Оставить комментарий